Doniesienia prasowe

Wyposażenie warsztatów na całym świecie

Historia firmy sięga 1969 roku, kiedy to jej założyciel Winifried Rauch postanowił swoje plany przekuć na czyny. Miał niezwykłe wyczucie rynku i kierunku jego rozwoju, co uczyniło go pionierem w dziedzinie wyposażenia warsztatów. Zmysł ten nie zmarnował się w procesie rozwoju przedsiębiorstwa. W swojej działalności firma przekraczała nowe, innowacyjne obszary, a dzięki wiedzy i kreatywności wypracowała sobie wiodącą pozycję na rynku. Także dzisiaj zespół MAHA stawia czoła nowym i różnorodnym wymaganiom. Ideą przewodnią jest jednak zawsze jakość, dyspozycyjność, ekonomiczność i zaufanie.

W grudniu 2011 roku przedsiębiorstwo przekształcone zostało w organizację użytku publicznego Fundację Rodziny Rauch oraz w fundację rodzinną Rodzina Rauch. Założycielowi firmy panu Winfriedowi Rauch przyświecała idea zapewnienia trwałości i stabilności dziełu swojego życia. Podczas gdy Fundacja Rodziny Rauch wspiera osoby, które w sposób niezawiniony popadły w kłopoty, fundacja rodzinna Rodzina Rauch ma zapewnić podstawy egzystencji rodzinie Rauch i jej potomkom.

Marka MAHA zalicza się dzisiaj do największych producentów stanowisk diagnostycznych, podnośników pojazdów oraz różnorodnych urządzeń kontrolnych. W asortymencie produktów znajdują się urządzenia przeznaczone do kontroli samochodów osobowych, pojazdów użytkowych oraz maszyn rolniczych. Produkty MAHA odpowiadają najwyższym normom jakościowym. Odznaczają się niezawodnością i długą żywotnością, ich parametry techniczne odpowiadają najbardziej wygórowanym wymaganiom.

Szeroką gamę urządzeń MAHA uzupełnia nowoczesne oprogramowanie komputerowe z możliwością stworzenia sieci całego systemu kontroli. Ponadto firma świadczy usługi w planowaniu i realizacji projektów budowy, co znacznie wykracza poza zakres budowy maszyn.

Firma MAHA zatrudnia łącznie 1.200 pracowników na całym świecie. Pracownicy MAHA silnie utożsamiają się z wartościami przedsiębiorstwa i mają możliwość rozwoju w międzynarodowym otoczeniu. Przedstawicielstwa i oddziały firmy znajdują się w ponad 150 krajach świata, dostarczając klientom na całym globie wysokiej jakości urządzenia kontrolne i diagnostyczne. Dzięki niezbyt rozbudowanym strukturom przedsiębiorstwa i szybkiej komunikacji można w krótkim czasie dostosować produkty do profilu wymagań prawnych obowiązujących w danym kraju. 

Od produktu standardowego do rozwiązań indywidualnych

Do grona klientów MAHA zaliczają się warsztaty samochodowe, organizacje diagnostyki pojazdów, producenci samochodów oraz organizacje rządowe. Każdy klient jest dla firmy inspiracją, wyznacza zakres działania i jest źródłem referencji. Obok standardowej palety produktów w poszczególnych segmentach producent z bawarskiego Allgäu oferuje także rozwiązania indywidualne, dostosowane do potrzeb poszczególnych klientów. Urządzenia projektowane są w Niemczech i produkowane w miejscowości Haldenwang koło Kempten lub w pobliskich fabrykach w regionie Allgäu. W ten sposób zachowywane są najwyższe normy jakościowe na wszystkich liniach produkcyjnych, co potwierdzają liczne certyfikacje zgodne z międzynarodowymi normami.

Profesjonalny serwis i aktywna ochrona środowiska 

Podczas całego cyklu produkcyjnego firma przykłada ogromną wagę do optymalnego doradztwa klienta. W tym celu producent sprzętu z Allgäu uruchomił własny dział serwisowy, którego profesjonalny zespół zajmuje się montażem, przeglądami technicznymi, renowacją i kalibracją wyposażenia znajdującego się w warsztatach.

Ponadto MAHA działa aktywnie na rzecz ochrony środowiska i zasobów naturalnych. I tak przedsiębiorstwo należy do grona firm dostarczających wyposażenie warsztatów, które jako pierwsze uzyskały certyfikację ISO 50001 za system zarządzania środowiskiem. MAHA angażuje się także na szeroką skalę w inicjatywy dotyczące ochrony środowiska oraz dobrego nim gospodarowania. Ponadto przedsiębiorstwo przejęło rolę pioniera w dziedzinie ochrony środowiska w branży warsztatowej wprowadzając znak jakości „maha green line“.

Nie należy zapominać także o przejęciu społecznej i socjalnej roli poprzez działalność obydwu fundacji, a przez to zapewniania stałych miejsc pracy i kształcenia w regionie.

Kontakt