• MAHA Polska jako sponsor sezonu 2015 wspiera w wyścigach pucharu VW Golf Cup drużynę skupioną wokół rosyjskiego kierowcy Ilshata Ibragimova jeżdżącego Golfem GTI.
 • MAHA Maschinenbau Haldenwang GmbH & Co. KG wraz ze spółką córką MAHA Polska sp. z o.o. wspiera jako partner sponsorujący prestiżową serię wyścigów VW Golf Cup, w szczególności drużynę 30-letniego rosyjskiego kierowcy wyścigowego Ilshata Ibragimova jeżdżącego Golfem GTI. Wyścigi organizowane są przez Volkswagen Racing Polska i Volkswagen Group Polska. Trzecia już edycja imprezy, w której udział weźmie 24 zawodników, składać się będzie z sześciu serii, w każdej po dwa punktowane wyścigi, i potrwa do października 2015. Zawodnicy jeździć będą na różnych torach Polski, Niemiec, Czech i Słowacji.

  Kierowcy ścigać się będą samochodami VW Golf GTI, przygotowanymi przez VW Racing Polska specjalnie na tę imprezę. W szranki stanie także - znana osobowość europejskiego sportu, były bramkarz Real Madrid, FC Liverpool oraz członek polskiej drużyny narodowej, pan Jerzy Dudek, jak również inne znane osobistości. Wszystkie wyścigi można będzie śledzić w transmisjach na żywo w Internecie.
  Dla MAHA projekt ten otwiera możliwość umocnienia kontaktów ze spokrewnionymi z branżą motoryzacyjną firmami, nawiązania nowych w środowisku „tuningu” lub utrwalenia już istniejących. Dla osób zainteresowanych tuningiem pojazdów szykuje się nie lada gratka w postaci profesjonalnego badania wybranego z szerokiej palety produktów MAHA, a mianowicie „badania wytrzymałości/osiągów” wysokiej jakości sprzętem o niezwykłej precyzji pomiaru. Jest to badanie fundamentalne w celu optymalizacji wyników i kontroli w pojazdach wyścigowych. 

  Kalendarz wyścigów Volkswagen Golf Cup 2015:

  • 23-24 marzec Jazdy próbne: Slovakia Ring
  • 25-26 kwiecień  Seria 1: Oschersleben
  • 20-21 czerwiec Seria 2: Slovakia Ring
  • 04-05 lipiec Seria 3: Lausitzring
  • 29-30 sierpień Seria 4: Sachsenring
  • 19-20 wrzesień  Seria 5: Automotodrom Brno
  • 02-03 październik Seria 6: Tor Poznań

  Lista kierowców w sezonie 2015:

  1. ARRIOLA Sebastian GWATEMALA
  2. ARTEMYEV Alexandr KAZACHSTAN
  3. DUDEK Jerzy POLSKA
  4. EGOROV Artur ROSJA
  5. FAHNAUER Manuel NIEMCY
  6. FLUCH Marcus SZWECJA
  7. GADOMSKI Michał POLSKA
  8. GIES Andre NIEMCY
  9. HOFFMANN Pascal NIEMCY
  10. IBRAGIMOV Ilshat ROSJA
  11. JAROS Marcin POLSKA
  12. KOTARBA-MAJKUTEWICZ Dominik POLSKA
  13. KRAMER Alfred  AUSTRIA
  14. KRUGER Jeffrey RPA
  15. LARSSON Simon SZWECJA
  16. METZNER  Kevin NIEMCY
  17. MUHONEN Simo FINLANDIA
  18. PALUSKO Bartosz POLSKA
  19. PARYS  Piotr POLSKA
  20. PEREIRA Dylan LUKSEMBURG
  21. RDEST Gosia POLSKA
  22. RZEPECKI  Adam POLSKA
  23. STRZESAK Patryk POLSKA
  24. SZCZEŚNIAK Jędrzej POLSKA