MAHA Polska w sezonie 2016 jest jednym ze sponsorów cyklu Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i mistrzostw Niemiec klasy IDM SBK oraz IDM STK 1000.

MAHA Polska sponsoruje zawodnika, trzykrotnego motocyklowego mistrza Polski klasy Superbike, Pana Ireneusza Sikorę i zespół BMW Sikora Motosport.

Wyścigi serii Superbike IDM odbywają się w 8 rundach na następujących torach: Lausitzring, Nürburgring, Lausitzring DTM, Circuit Zolder, Jul Schleizer Dreieck, TT Circuit Assen, Lausitzring WorldSBK, Hockenheimring.

BMW Sikora Motosport TEAM to zespół składający się z czterech doświadczonych kierowców startujących zarówno w klasie SBK jak i STK 1000. W zespole jadą Ireneusz Sikora #11, Michał Filla #55, Bartek Wilczyński #6, Andrzej Pawelec #49. Kierowcy ścigają się na profesjonalnie przygotowanych do wyścigów motocyklach BMW S1000RR o mocy 200 km.

Niestety podczas sobotniej, siódmej rundy mistrzostw Niemiec Superbike IDM na torze Lausitzring wypadkowi uległ Ireneusz Sikora. Życzmy Panu szybkiego powrotu do zdrowia oraz trzymamy kciuki za powrót do mistrzowskiej formy!