Haldenwang, lipiec 2016. Inwestycji tej rangi nie było jak dotąd w 47-letniej już historii firmy MAHA – dla przedsiębiorstwa i pracowników niezwykła okazja do świętowania! Inwestycja za 8,6 mln euro. Przed kilkoma dniami kierownictwo i pracownicy firmy wraz z licznymi gośćmi z całego świata podczas uroczystej gali świętowali otwarcie najnowocześniejszej w Europie hali lakierowania powierzchni metodą proszkową.

„To tu nasze produkty otrzymają ten ostatni szlif, niejako swoją „skórę” , zanim wyjadą z fabryki”, mówi Thomas Förg, dyrektor MAHA. „Cieszy nas fakt, że dzięki uruchomieniu tej nowoczesnej linii lakierowania proszkowego będziemy mogli szybciej, efektywniej i przy mniejszym zużyciu energii produkować nasze urządzenia”.

Piec zamontowany w hali malowania proszkowego pozwala na zastosowanie wydajnych i praktycznych procesów produkcyjnych, w dodatku przy znacznie niższym poziomie hałasu i mniejszej awaryjności instalacji. Pozwoli to na zmniejszenie zapotrzebowania na części zamienne do całego urządzenia, co z kolei przełoży się na obniżenie ponoszonych w tym zakresie kosztów. Inną znaczącą zaletą będzie poprawienie jakości powłoki zewnętrznej na produktach MAHA: warstwa zewnętrzna będzie teraz dużo mocniejsza i odporniejsza na działanie czynników zewnętrznych, co znacznie podniesie jakość naszych produktów. Zastosowanie tej nowoczesnej metody malowania pozwoli na obniżenie poziomu zabrudzenia i  osiadania kurzu i pyłu na powierzchni urządzeń. Nie bez znaczenia pozostaje fakt podniesienia bezpieczeństwa, jakości i higieny pracy.

Znaczącą inwestycją w wysokości 8,6 mln euro firma MAHA w sposób  pozytywny i korzystny podkreśla swoją obecność w regionie Allgäu, gwarantując miejsca pracy na kolejne lata. Także na świecie bawarska firma kontynuuje swoją ekspansję. Aktualnie MAHA ma swoje przedstawicielstwa w ponad 150 krajach, obsługuje organizacje kontrolne, producentów pojazdów samochodowych oraz wyposaża warsztaty diagnostyczne urządzeniami najnowszej technologii i generacji.