Projekt o ogromnym zasięgu i łącznej wartości dostarczanych urządzeń na ponad 31 milionów euro został podpisany w dniu 22 sierpnia 2016 w stolicy Malezji, Kuala Lumpur. W najbliższych dwóch latach łącznie 700 linii diagnostycznych MAHA zamontowanych zostanie w niemal 200 centrach diagnostycznych w Malezji.

22 sierpnia 2016 – wielki i uroczysty dzień dla MAHA, który z pewnością przejdzie do historii firmy! Podpisaniem kontraktu w Malezji firma produkująca wysokiej jakości urządzenia do diagnostyki pojazdów z bawarskiego Allgäu zapewniła sobie zlecenie o niespotykanej dotąd skali: największe w historii firmy indywidualne zlecenie obejmuje dostarczenie urządzeń na łączną sumę 31 milionów euro. Dodatkowo przewidziane są zlecenia dotyczące instalacji, szkolenia pracowników na miejscu, usługi serwisowo-naprawcze oraz dostarczenie części zamiennych.

Zleceniodawca, PVI Malezja, wprowadza w ten sposób, obok istniejącego już obowiązkowego badania pojazdów użytkowych  (samochody ciężarowe, autobusy, taksówki), także dobrowolne badanie samochodów osobowych i motocykli. Badanie dotyczyć będzie w przyszłości około 21 milionów pojazdów, z czego prawie połowa pojazdów dwukołowych. 

W tym celu firma MAHA dostarczy łącznie 700 linii diagnostycznych do rozmieszczonych w całym kraju prawie 200 centrów badań pojazdów. Obok takich urządzeń jak hamownie, urządzenia pomiarowe do podwozia, do pomiaru ustawienia reflektorów, testery spalin oraz  podnośniki umowa obejmuje także dostawę pięciu mobilnych kontenerów diagnostycznych i 15 hamowni. Ponadto MAHA przejmuje wszelkie usługi serwisowe w zakresie montażu i uruchomienia stacji kontroli. W przyszłości MAHA zajmie się także we współpracy z TÜV Süd szkoleniem w zakresie obsługi zamontowanych urządzeń. Organizacja TÜV Süd jako partner projektu odpowiedzialna jest za certyfikację i kontrolę jakości w centrach diagnostycznych, szkolenie pracowników na miejscu w zakresie przebiegu procesu badania pojazdu.

„Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy być partnerem handlowym PVI Malaysia i wspólnie realizować ten projekt“ podkreśla Thomas Förg, dyrektor zarządzający MAHA w swoim przemówieniu wygłoszonym z okazji podpisania kontraktu. Projekt ten jest ogromnym wyzwaniem dla wszystkich działów przedsiębiorstwa, poczynając od zarządzania projektem poprzez produkcję, logistykę aż do koordynowania zespołu techników na miejscu. „Dlatego też niezmiernie nas cieszy, że po niespełna dwóch latach fazy przygotowawczej nareszcie ruszamy”, mówi dyrektor Förg. Według aktualnego planu rozpoczęcie realizacji projektu nastąpi niebawem i potrwa około 24 miesięcy, z czego szczyt prac przypadnie styczeń 2018. Całkowite zakończenie i oddanie obiektów do użytkowania nastąpi za końcem 2018 roku.

W projekcie malezyjskim przydało się oczywiście bogate doświadczenie, jak firma MAHA zdobyła w procesie realizacji projektu cyklicznych badań serwisowych w Turcji i w Omanie – bardzo duże realizacje, które zakończyły się sukcesem.